שבוע הנערה הישראלית

ערכת כלים לחווית האינסטגרם שלך

בשיתוף אינסטגר ישראל

אנחנו רוצות שהזמן שלך ברשת בכלל ובאינסטגרם יהיה חיובי, מעורר השראה ומודע. ערכת הכלים הזאת היא שיתוף פעולה של אינסטגרם עם עמותת ״שוות״, והיא נועדה לעזור לך להבין איך תוכלי להתאים את האינסטגרם שלך – למי שאת. אנחנו כאן כדי לעזור לך להבין איך הזמן שאת מבלה באינסטגרם משפיע עליך ומה היית רוצה לעשות אחרת ולשנות בו. 
כמו אינסטגרם, גם ערכת הכלים החדשה שלנו נועדה להיות כיפית! היא נועדה להציע לך דרכים להתחבר, ליצור קשרים וליזום שיחות. כשאת עורכת תמונה או מוצאת את המילה המדויקת שתהפוך את הסטורי שלך למושלם – זה פשוט כיף. חשוב לנו שתכירי את כל הכלים שיכולים להפוך את החוויה שלך ברשת החברתית לחוויה חיובית מתמשכת.

1

לכי עם הלב שלך

האם אחרי שאת מבלה זמן ברשתות חברתיות את מוצאת את עצמך מחפשת בעצמך פגמים ודברים לשנות?

כדאי לחפש מוקדי עניין וחשבונות שמחברים אותך למי שאת באמת

2

הגני על החשבון שלך

אם מישהו מגיב בצורה אגרסיבית או שלילית את יכולה להגביל אותו. רק הוא יוכל לראות את התגובה שלו, אלא אם את תאשרי את פרסום התגובה.

1. החליקי שמאלה על תגובה 2. הקישי על סימן הקריאה (!) ואז על "הגבלה" (!) 3. הוסיפי את החשבון לרשימת החשבונות המוגבלים שלך.

3

חסמי כשצריך

זו הדרך הטובה לעצור את הדרמה. אנשים שתחסמי לא יוכלו לראות את הפוסטים שלך או למצוא אותך בחיפוש, והם לא יקבלו התראה שחסמת אותם.

הקישי על "..." בפרופיל שלהם, ואז הקישי על "חסימה״.

4

תהי ישירה

לפעמים בא לך פשוט לשתף משהו רק עם כמה חברות טובות. זה לגמרי הגיוני. כשיש דברים שהם אישיים ורגישים את יכולה להשתמש באינסטגרם דיירקט.

1. כדי לשלוח הודעה (טקסט, תמונה או וידאו), לחצי על לחצן ההודעות בפיד שלך 2. בחרי עם מי לשתף אותה (עד 15 אנשים) 3. את יכולה גם לשלוח הודעה למישהו על ידי לחיצה על אותו כפתור בפרופיל שלו.

5

צרי קשרים, לא השוואות

את רוצה לקבל השראה לבצע שינויים ולחקור דברים חדשים, אבל ממש לא בא לך להיכנס למרחב שבו את משווה את עצמך לאחרים כל הזמן ומרגישה לא מספיק טובה. תזכרי שמה שאת רואה אצל מישהו אחר זה רק חלק מהתמונה המלאה וגם החלק הזה מלוטש ומשוכלל.

6

שלטי בתגובות

אזור התגובות שלך הוא מקום מצוין לאינטראקציה ולשיחה, מקום בו מגיבים על מה שאת מפרסמת. ובגלל שזה המרחב שלך, את מחליטה איך הוא מתנהל.

1. לחצי על תפריט האפשרויות בפרופיל שלך 2. עברי ל ״הגדרות״ , ״פרטיות״ שם תוכלי לבחור ב"הגבלות" (limits ( . 3. ניתן גם להגביל את מי שיכול להגיב על פוסטים שלך על ידי בחירה ב-״תגובות״ (comments), 4. ניתן להגביל מילים או ביטויים שלא תרצי שיופיעו בתגובות שלך על ידי בחירה ב- ״מילים נסתרות״ (hidden words).

7

תשלטי על הזמן שלך

אם את רוצה להפחית מזמן המסך שלך, את יכולה להגדיר תזכורת יומית שמתריעה לאחר משך שימוש מסוים. כשאת מגדירה מגבלת זמן, את הופכת את הזמן שבו את באינסטגרם להרבה יותר משמעותי ומועיל. כדי להגדיר תזכורת, בחרי ב ״הגדרת תזכורת יומית״ תחת תרשים משך הזמן.

8

הקשיבי למי שנפתחת בפניך

כדאי להימנע מלתת עצות או לדבר על עצמך. תשמרי על האדם שמולך במרכז ותנסי להתמקד בתחושות שלה. את יכולה לבדוק אם יש לה תמיכה מצד אנשים נוספים באמצעות שאלה כמו ״יצא לך לדבר על זה עם מישהו אחר?״ .

9

דווחי על תוכן מדאיג

אם את מרגישה שמישהו בסכנה מיידית לעצמו או לאחרים, כדאי קודם כל ליצור קשר עם המשטרה, ולאחר מכן לדווח באינסטגרם כדי שנוכל לקשר את אותו אדם למרכזי סיוע ומידע רלוונטיים. צוותים שלנו פועלים בכל העולם 24 שעות ביממה ובוחנים כל דיווח.

1. הקישי מעל הפוסט, ואז על ״דווח״, 2. בחרי את האפשרות ״אובדנותSuicide)״ ( או ״פגיעה עצמית״ (

עמותת שוות הוקמה במטרה לאפשר לנערות לחזק את תחושת הערך העצמי שלהן ולתת להן כלים שיאפשרו להן לממש את שאיפותיהן.

העמותה מפעילה תכניות בפריסה ארצית המסייעות לנערות לפתח הערכה עצמית חיובית לטווח הרחוק, דרך התנסות מוקדמת בהצבת מטרות, מישוב עצמי אפקטיבי והיכרות עם נשים מעוררות השראה.

​ החניכות לומדות לראות בכל כישלון הזדמנות ללמידה, לגלות בעצמן עוצמות חדשות, לשאוף ליעדים גבוהים יותר ולממש אותם. תכניות העמותה מופעלות על ידי סטודנטיות מתנדבות המקבלות מלגה תמורת התנדבותן.

עיצוב ומיתוג – שגיא בלומברג